4 kroky ku kancelárii snov

Rozbehol sa vám biznis a vy patríte k tým šťastným obyvateľom našej malej krajiny, ktorí potrebujú pre svoje podnikanie a zamestnancov väčšie priestory? Reality v Bratislave ponúkajú veľké množstvo komerčných nehnuteľností a je len na vás, čo si vyberiete.

Prezeráte si neustále ponuku realít v Bratislave, aby ste našli vhodné priestory pre vašu kanceláriu? Poradíme vám, na čo si dať pozor a čo brať do úvahy, aby ste svoju investíciu neskôr neoľutovali. Medzi hlavné faktory a kritériá na výber nepatrí len cena.

 1. Dostupné sídlo firmy

  V tomto prípade sa najskôr pokúste čo najviac vcítiť do kože svojho klienta, ktorý má navštíviť vašu spoločnosť. Ak má s nájdením správneho čísla domu problém a každú polhodinu vám volá, že zablúdil, zrejme to na neho neurobí dobrý dojem. Získať priestory v centre mesta, navyše s bezplatným parkovaním, je takmer nemožné. Preto sa snažte urobiť kompromis, ale taký, ktorý bude vyhovovať nielen vám z cenového hľadiska, ale aj vašim potenciálnym zákazníkom.

 2. Urobte si prehľad

  Základom, ako si vybrať dobré priestory, je mať výborný prehľad o kancelárskych realitách v Bratislave. Okrem klasických podmienok nájomnej zmluvy, ako je cena, nájomné prázdniny, je pri posudzovaní a rokovaní s prenajímateľmi dôležité nezabudnúť ani na vlastné investície do zariadenia kancelárie.

 3. Vyjednávajte

  Pri rokovaní s prenajímateľmi majte v zálohe aspoň dve ponuky, ktorými sa „môžete oháňať.“ Keď bude vidieť, že máte niekoho v zálohe, kto vám vie ponúknuť lepšiu cenu a vy váhate, možno z tej svojej pôvodnej spustí. A ak nie, máte predsa zálohu.

 4. Pozor, záväzky

  Záväzky nie sú len v partnerskom vzťahu, ale aj to nájomnom. Dôležitým nástrojom na efektívne rokovanie o nájomnej zmluve sú základné nájomné podmienky. Nachádzajú sa v nej napríklad povinnosť uzavrieť nájomnú zmluvu, záväzok uhradiť náklady na stavebné úpravy a podobne. Odporúčame vám, aby ste si nájomnú zmluvu dobre prečítali. Inak by ste mohli ostať nemilo prekvapení.

office-332211_1280