Aký typ internetového pripojenia si vybrať? Ktorý sa skutočne vyplatí?

Blížia sa sviatky, kedy mnoho z nás kupuje svojim blízkym aj technologické darčeky, ako mobily, tablety, alebo notebooky. Pri tomto type darčekov je potrebné však uvažovať aj v spojitosti s internetovým pripojením. V súčasnosti ponúkajú internet mnohí poskytovatelia a vybrať si ten najlepší internet, ktorý bude dostatočne rýchly a zároveň aj lacný je niekedy veľmi zložité. Nájsť najlacnejší internet skutočne nie je vôbec jednoduché.

V súčasnosti je  spojení s internetom najviac využívaná wifi sieť, ktorú však môžeme využívať len doma, alebo na priestranstvách s wifi pripojením. Ak sme niekde v teréne, musíme využívať len internet poskytnutý od nášho mobilného operátora.

Wifi siete sú v súčasnosti veľmi rozšírené.

Wi-fi adaptér sa v súčasnosti nachádza takmer v každom mobilnom telefóne a smartfóne – wifi je jednoducho ich súčasťou. Bezdrôtový internet je dnes veľmi obľúbený a wifi sieť nájdeme takmer všade – podnikoch, kaviarňach, reštauráciách, dokonca vo vlakoch a autobusoch. Keďže je wifi pokrytie také rozšírené, mnoho ľudí uvažuje nad tým, či je vôbec potrebné si zaobstarať mobilný internet od svojho operátora. Ak potrebujete byť na sieti skutočne všade, kontrolovať si emaily a využívať iné internetové služby, tak by ste si mali internet do mobilu zaobstarať.

Optický internet je spoľahlivý a rýchly.

Dnes sa pomaly začína využívať aj optický internet, ktorý by sme mohli v pomere k jeho rýchlosti považovať za najlacnejší internet. Pri tomto internete je bežná rýchlosť 50-60 megabitov za sekundu. V porovnaní s najrozšírenejším DSL internetom – technológiou ADSL, pri ktorej je rýchlosť do 20 megabitov za sekundu, je to trojnásobne viac.