Čo by ste mali vedieť o 3D laserovom rezaní

Ak sa pohybujete v strojárskom odvetví alebo vás to len zaujíma, určite ste už počuli o 3D laserovom rezaní. Táto metóda vás prekvapí najmä svojou kvalitou.

·         Rôznorodosť materiálov

3D laserom môžete rezať naozaj rôzne druhy materiálov. Či už je to klasický kov, hliník, sklo, bez problémov môžete využiť aj zliatiny, polyester alebo plasty.

 

·         Cena

Ak podnikáte a uvažujete o kúpe laserového stroja, počítajte s vyššími nákladmi na začiatku. V tomto prípade to však nie je nič nové, pretože na úvod si všetko žiada vyššiu investíciu. Peniaze sa vám môžu veľmi rýchlo vrátiť, najmä ak odvediete kvalitnú prácu. Určite však rátajte s prevádzkovými nákladmi.

 

·         Stopy

Na jednej strane vytvára laserový lúč jednoduché stopy, základné. Na strane druhej tu máme zložitejšie obrazce, pravouhlé aj kruhovo symetrické tvary. Toto je dôvod, prečo býva často využívaný v rôznych odvetviach aj na zváranie, nielen na rezanie.

 

·         Rýchlosť

Ako to už býva, stroje podliehajú určitému vývoju. Snáď medzi najväčšie výhody 3D laserového rezania patrí samotná rýchlosť. Povedali by sme, že tá si môže podať ruku s presnosťou, nakoľko vám v závere vznikne nádherný a čistý rez, ktorý nie je potrebné ďalej upravovať.

 

Na záver by sme si mohli zosumarizovať najväčšie výhody 3D laserového rezania. Určite k nim patrí vysoká rezná rýchlosť, veľmi úzka rezná medzera a vysoká presnosť rezania. Rezanie je takisto bezdotykové, čo znamená, že nedochádza k opotrebovaniu rezného nástroja. V neposlednom rade máte možnosť rezať aj nekovové materiály.