Od čoho závisí nákup nehnuteľnosti v Bratislave?

Od čoho závisí nákup nehnuteľnosti v Bratislave?

Nákup či obstaranie nehnuteľnosti sa vo všeobecnosti považuje za významný krok a veľkú investíciu. Ceny nehnuteľností na Slovensku v poslednom období jemne vzrástli, avšak stále sú približne o pätinu lacnejšie ako tomu bolo pred vypuknutím hospodárskej krízy. S najdrahšími nehnuteľnosťami sa už tradične stretávame v bratislavskom kraji. Druhým najdrahším regiónom je košický kraj. Tento fakt môžeme spájať aj s tým, že sa jedná o dve najväčšie mestá na území Slovenskej republiky a zároveň ide aj o významné ekonomické, priemyselné, ako aj kultúrne centrá.

Kúpiť rodinný dom či byt, ktorý spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky je spravidla otázkou niekoľkých týždňov. A tento fakt platí niekoľkonásobne, ak má človek záujem o nehnuteľnosť v Bratislave. Okrem porovnávanie inzerátov je dôležité zúčastniť sa aj osobných prehliadok, aby daný záujemca získal reálnu predstavu o danej nehnuteľnosti. Nie je lokalita ako lokalita a v Bratislave to platí duplicitne. Výška ceny jednotlivých domov či bytov je ovplyvnená polohou jednotlivých bratislavských okresov, ako aj mestských častí. Ponuku nehnuteľností v Bratislave môžeme označiť za jednu z najpestrejších z celého Slovenka. Potenciálni záujemcovia si môžu vybrať z útulných garsóniek, jednoizbových či priestranných bytov, ako aj lukratívnych mezonetov.

Pri kúpe nehnuteľnosti je potrebné všímať si aj okolie. Podstatné je sledovať blízkosť ciest, železníc, možnosti dopravy či parkovania, ale aj ďalšieho rozvoja lokality. Pri obhliadke nehnuteľnosti je výhodné chodiť s odborníkom v oblasti stavebníctva. Obhliadka je o detailoch a predajca sa snaží poukázať na výhody a odviesť pozornosť od nedostatkov, aby dom či byt dokázal predať za čo najvyššiu cenu. Otázky nie sú žiadnou hanbou a kupujúci by sa mal pýtať na výšku zálohových platieb, plánovaných rekonštrukcií či zatepľovanie.