Ste nezamestnany a potrebujete si požičať? Vieme kde!

Ste nezamestnany a potrebujete si požičať? Vieme kde!

bank-note-209104_640Získať pôžičku nie je pre zamestnaného človeka žiadny problém. Stačí, ak sa obráti na ktorúkoľvek bankovú či nebankovú inštitúciu a tá mu s radosťou poskytne úver či pôžičku. Problém však nastáva v tom prípade, ak o pôžičku žiada človek, ktorý nie je zamestnaný. Nezamestnaní žiadajú o pôžičky z rôznych dôvodov. Jedným za najčastejších žiadostí o pôžičku býva akési riešenie súčasnej situácie spojenej s nedostatkom finančných prostriedkov práve kvôli strate zamestnania. Toto riešenie je však prechodné a vo finančnej praxi sa považuje za veľmi rizikové, keďže nie je vôbec isté, či si žiadateľ o pôžičku v krátkej dobe nájde zamestnanie a teda nemôže ani rátať s tým, že jeho príjem bude v krátkej budúcnosti prinavrátený.

Získať teda pôžičku, keď je človek nezamestnaný je doslova beh na dlhé trate a táto skupina ľudí musí rátať s faktom, že pôžičku od žiadnej banky nedostane. Jediným riešením tejto neľahkej situácie je požičať si peniaze u nebankovej spoločnosti. Pôžičky pre nezamestnaných nazývame aj pôžičky bez potvrdenia príjmu a je možné ich získať aj vtedy, ak žiadateľ nemá žiadny stabilný príjem. Tak ako to už býva aj pôžičky pre nezamestnaných majú svoje výhody aj nevýhody. Medzi prednosti pôžičiek pre nezamestnaných patrí napríklad fakt, že žiadateľ nemusí nijakým spôsobom dokladovať využitie takejto pôžičky a o bezúčelovú a bezdokladovú pôžičky môžu požiadať aj ženy ma materskej dovolenke. Nevýhodu môžeme vidieť vo veľkom riziku, ktoré vyplýva z takto požičaných peňažných prostriedkov, keďže je potrebné ručiť hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom a mínus predstavuje aj vyššia úroková miera.

Pôžičky pre nezamestnaných sú spojené s viacerými poplatkami, na ktoré žiadatelia nebývajú vždy upozornení. Medzi ne patrí poplatok za správu a vedenie úverové účtu, poplatok za prevody peňažných prostriedkov či poplatok za posúdenie žiadosti o pôžičku.