viete ako vznikli samolepiace bločky či čipsy?

Samolepiace bločky 

Samolepiace bločky alebo po anglicky „post it“ našli svoje prvé využitie v kostole. Istý Arthur Fly si ich v roku 1974 lepil do svojho spevníka, aby vedel, na ktorej strane je. Na svoj objav využil jemné lepidlo spoločnosti 3M. Tá sa nápadom tohto speváka inšpirovala a od 80. rokov začala predávať známe a toľko nápomocné samolepiace bločky.

Zemiakové lupienky

Aj keď vieme, že sú nezdravé, odolať im nevieme. Všetko má ale svojho vinníka a inak tomu nie je ani v prípade zemiakových lupienkov. Na svedomí ich má kuchár George Crum zo Spojených štátov, ktorému sa zákazníci neustále sťažovali, že ich fritované zemiaky nie sú dostatočne chrumkavé. A tak sa nahneval, nakrájal ich na čo najtenšie kolieska a chipsy boli na svete. Zákazníci ich volali Saratoga chips a stali sa okamžite hitom. Postupne sa chipsy začali vyrábať aj pre domácnosti, no skladovali sa v rôznych nádobách, v ktorých rýchlo zostarli a stratili svoju typickú chuť. Vrecúška vymyslela jedna pani tak, že k sebe prižehlila dva kusy voskového papiera. Istý čas sa na tento účel používali aj kartónové tuby. To je nápad, čo poviete?

Tlačiarne s atramentom

Za ich vznikom stojí pracovník z firmy Cannon, ktorý raz omylom priblížil svoje pero k horúcej žehličke a všimol si, že neho začal vytekať atrament. Vraj to bola príčina, prečo vynálezci začali na atrametovej tlačiarni pracovať a nakoniec ju aj vynašli.