Vydajte sa brigádovať do sveta!

Vydajte sa brigádovať do sveta!

Pýtate sa prečo odísť pracovať do zahraničia?

Je to jednoduché. Táto situácia, kedy ste vrhnutí do nového, neznámeho prostredia a musíte sa vysporiadať s novými ľuďmi, krajinou alebo jazykom, so sebou prináša zaujímavú výzvu, počas ktorej sa o sebe rozhodne dozviete viac. Spoliehate sami na seba, a tým postupujete v ceste k úspešnému osobnému rozvoju. Pokiaľ sa naučíte reagovať a samostatne riešiť rozmanité nepredvídateľné situácie, v práci sa nestratíte. Takisto je potrebné pripomenúť ako sa to odrazí na vašom sebavedomí. Pokiaľ vám však osobný rozvoj a sebarealizácia nič nehovoria, je tu argument pre všetky pochybnosti – v zahraničí si môžete výhodne zarobiť!

Ale nezabúdajte na toto:

1. Pokiaľ vás ponuka overených agentúr nezaujala a trváte na zbere ovocia v zahraničí, je dôležité nenechať sa oklamať a agentúru, s ktorou by ste chceli vycestovať si poriadne overiť. Zoznam registrovaných agentúr môžete nájsť na stránkach ministerstva práce a sociálnych vecí.

2. Nikdy neviete čo sa počas vašej brigády prihodí, a preto je dobré mať so sebou finančnú rezervu pre stav núdze.

3. Svoj pas nikomu nedávajte na dlho. Čiže po úvodnej registrácií si ho rozhodne hneď pýtajte späť.

4. Pozor na zlodejov! Počas vášho pobytu sa krádež môže pritrafiť, a preto si na cenné veci dávajte pozor a peniaze si rozdeľte.

5.  Zaobstarajte si poistenie, pretože nikdy neviete čo sa vám môže prihodiť.

6.  Pozorne si preštudujte pracovnú zmluvu ešte predtým ako ju podpíšete. Je potrebné, aby ste dopredu vedeli do čoho idete.

7.  Zanechajte svojej rodine a známym informácie KAM a PRE KOHO idete pracovať.

8.  Pripravte si dostatočnú dávku trpezlivosti a odhodlania, budú sa Vám hodiť!

Veľa šťastia. Snáď budú Vaše letné brigády nezabudnuteľné v tom najlepšom zmysle slova!