Založenie živnosti je už dnes jednoduché!

Dovidenia časy, keď sa čakalo hodiny na úradoch a to len na jednoduché založenie živnosti. Dnes už celý tento proces trvá oveľa kratšie a je pre ľudí dostupnejší. Štát sa snaží motivovať ľudí, aby si zakladali živnosti, preto im poskytuje rôzne benefity či daňové úľavy. Výhodou je aj to, že založenie živnosti je už dnes skutočne jednoduché.  Samozrejme, bavíme sa o voľnej živnosti, na ktorú nepotrebujete žiadne špeciálne oprávnenie či potvrdenie. Ak ide o remeselnú živnosť, tak to trvá trochu dlhšie, lebo musíte dokladovať svoje dosiahnuté vzdelanie či kvalifikáciu.

Živnosť osobne alebo on-line

Sú dve možnosti, ako si založiť živnosť. Buď prídete osobne na Živnostenský úrad a požiadate o založenie živnosti. Alebo oslovíte špecializovanú firmu, ktorá živnosť založí za vás. Nevýhodou prvej možnosti je, že tak musíte učiniť v mieste svojho trvalého bydliska. Ak teda pôsobíte v Bratislave, ale trvalý pobyt máte inde, tak automaticky vzniká problém s cestovaním a presunmi domov. Z tohto hľadiska nám príde výhodnejšia druhá možnosť.

Zbaviť sa byrokracie

Druhá alternatíva so sprostredkovaným založením živnosti je výhodná v tom, že sa zbavíte byrokracie. Jednoducho oslovíte špecializovanú spoločnosť na internete, zaplatíte poplatok a daná firma už všetko urobí za vás. Nemusíte nikam osobne ísť ani nič vybavovať, skrátka, nulová byrokracia a veľa ušetreného času pre vás. Niet divu, že takto si zakladá živnosti čoraz viac ľudí.

Veľa predmetov podnikania

Radíme vám,  aby ste si pri zakladaní živnosti dali čo najviac činností, t.j. predmetov podnikania. Neskôr sa vám to môže oplatiť, ak plánujete poskytovať služby širšieho rozsahu. Nie je totiž nič horšie, ako prísť o nejakú potenciálnu zákazku kvôli tomu, že vám daná činnosť chýba v živnosti. Veríme, že založenie vašej živnosti bude úspešné a živnosť vám prinesie dostatok radosti i finančných prostriedkov.